Image is not available

ویدیوهای آموزشی

مجموعه ویدیوهای آموزشی با موضوع سلامت

Image is not available

آینده پژوهی بیمه سلامت

دپارتمان آینده پژوهی بیمه سلامت

Image is not available

نوبت دهی اینترنتی

اخذ نوبت از پزشکان کرمان از طریق اینترنت و تلفن همراه

Arrow
Arrow
Slider

عضويت 730 پزشك در سامانه نوبت‌دهي الكترونيكي كرمان

بازدیدها: 4698

در .

0.00 (0 نظر)

alt

مدير بيمه خدمات درماني استان كرمان گفت: 730 پزشك در سامانه نوبت‌دهي الكترونيكي پزشكان استان كرمان عضو هستند. محمد جعفري امروز در گفت‌‌وگو با خبرنگار فارس در كرمان اظهار داشت: براي نخستين بار در كشور نوبت‌دهي پزشكان به‌صورت اينترنتي با همكاري دولت الكترونيك استانداري كرمان در اين استان انجام شده است.

وي افزود: 730 پزشك فوق تخصص، متخصص، عمومي و دندانپزشك در سامانه نوبت‌دهي الكترونيكي پزشكان استان كرمان عضو هستند.
جعفري با بيان اينكه افراد با مراجعه به سامانه نوبت‌دهي الكترنيكي پزشكان استان كرمان به نشاني Visit123.ir مي‌‌‌‌‌توانند از پزشك مورد نظر خود نوبت بگيرند، ابراز داشت: پس از اينكه بيمار از طريق اين سامانه اقدام به نوبت‌گيري كرد، پيامكي روي گوشي تلفن همراه وي ارسال مي‌‌‌‌شود تا از نتيجه مراجعه خود آگاه شود.
وي خاطرنشان كرد: 5 هزار و 869 نفر در سال جاري از خدمات سامانه نوبت‌دهي الكترونيكي پزشكان استان كرمان استفاده كرده‌اند.
جعفري بالا بودن سهم مردم در سلامت را يكي از چالش‌هاي حوزه سلامت در كشور خواند و تصريح كرد: خريد خدمات با قيمت توافقي براي كنترل پرداخت از جيب مردم توسط بيمه خدمات درماني استان كرمان انجام مي‌‌‌‌شود تا علاوه بر جلب مشاركت درماني هزينه بيمه شده را كاهش دهد.
وي با بيان اينكه اداره كل خدمات درماني استان كرمان در زمينه خريد خدمات رتبه سوم كشور را دارد، گفت: در سال گذشته اين مجموعه در تكريم ارباب رجوع در بين 110 دستگاه اجرايي در جشنواره شهيد رجايي رتبه نخست را به ‌دست آورد.
جعفري اذعان داشت: از دو سال گذشته در استان كرمان به ‌صورت ابتكاري از دفاتر آيسيتي روستايي براي ارائه خدمات بيمه‌اي استفاده و اين طرح به ديگر استان‌ها نيز تعميم داده شده است.
وي با اشاره به اينكه در 40 دفتر آيسيتي روستايي استان كرمان خدمات بيمه‌اي از جمله تعويض دفترچه و نوبت‌گيري از پزشكان ارائه مي‌‌‌شود، افزود: در سال جاري اين دفاتر به 100 مركز افزايش مي‌‌‌‌يابد.
چعفري ضريب نفوذ بيمه در خانواده‌ها را كم دانست و تصريح كرد: فرهنگ استفاده از خدمات بيمه‌اي در كشور جانيفتاده است در حالي كه در بعضي از كشورها مردم حتي نيمي از حقوق خود را به خدمات بيمه‌اي اختصاص مي‌‌‌‌‌‌دهند.
وي با بيان اينكه ضريب نفوذ بيمه در دنيا هشت درصد و در ايران 1.5 درصد است، ابراز داشت: روي آوري مردم به خدمات بيمه‌اي درماني و تجاري بايد افزايش يابد.
جعفري پرداخت از جيب و استفاده ناصحيح در مصرف خدمات را از ديگر چالش‌هاي بيمه‌اي در استان كرمان ذكر و بيان داشت: مردم در استفاده از خدمات پزشكي به صورت آگاهانه و ناآگاهانه دچار سوءمصرف هستند به طوري كه فردي كه به سر درد مبتلا مي‌‌‌‌‌شود، به پزشك عمومي، متخصص داخلي و جراح مراجعه مي‌‌‌‌‌كند كه حاصل آن داروهاي اضافي و انجام آزمايش‌هاي تكراري است و اين امر افزايش سهم مالي در اقتصاد خانواده و عوارض داروها را به دنبال دارد.
وي ارتقاي سطح آموزش مردم و استقرار پزشك خانواده به عنوان مشاور سلامت خانواده را در حل اين مشكل موثر دانست.
جعفري اظهار داشت: نهادهاي خيريه و حمايتي، وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشكي و مددكاري بيمارستان‌ها در زمينه سلامت هزينه ميكنند، اما جمع اين هزينه‌ها حداكثر 40 درصد است و 60 درصد هزينه درمان را بيمار پرداخت مي‌‌‌‌‌‌كند.

وي افزود: اين بحث بايد مديريت شود و سهم مردم از هزينه‌هاي سلامت به كمتر از 30 درصد كاهش يابد.

نظرات خود در خصوص این مطلب را درج نمایید:

امتیاز مطلب

نظر شهروندان

درج نظر جدید